Satış Ortaklığı Veren Siteler / Türkiye Pazarı ve Yabancı

Satış ortaklığı veren siteler nelerdir? diye internette araştırma yapmaya başladıysanız, satış ortaklığı nedir? satış ortaklığı sistemi nasıl çalışır? sorularının cevaplarını anlamışsınız demektir.

Ancak yine de burada “satış ortaklığı veren firmalar nelerdir?” sorusuna cevap vermeden önce şunu belirtmek isterim ki satış ortaklığı sisteminin nasıl kurulduğunu tam anlamı ile pekiştirmediyseniz, şuradaki makalemi okumanızı tavsiye ederim. Çünkü satış ortaklığı sistemini baştan sona o makalemde anlattım. 

Bu makalemde ise, satış ortaklığı veren siteler hakkında sizlere detaylı bilgi vereceğim. 

Bu makalenin sonunda “Defacto satış ortaklığı, Gittigidiyor satış ortaklığı, Trendyol satış ortaklığı, Hepsiburada satış ortaklığı, İdefix satış ortaklığı ve daha birçok firmanın satış ortaklığı linklerine nasıl ulaşabileceğinizi öğreneceksiniz. 

Şunu biliyorum ki herkes bu firma ve sitelerin satış ortaklığı linklerine ulaşmaya çalışıyor; ancak kimse ulaşamıyor. Emin olabilirsiniz ki bu makalenin sonunda bu sitelerin affiliate (satış ortaklığı) linklerine nasıl ulaşabileceğinizi öğrenmiş olacaksınız. 

O zaman daha fazla uzatmadan makalemize başlayalım. 

Satış Ortaklığı Veren Siteler / Türkiye Pazarı

Yazıma ilk olarak “Türkiye’de satış ortaklığı veren siteler” hakkında bilgi vererek başlayacağım, sonrasında satış ortaklığı veren yabancı siteler ile devam edeceğim. 

#1. Gelir Ortakları

Dostlar gelirortakları.com sitesi, bünyesinde birçok firma ve e-ticaret sitesini barındıran, teknik açıdan oldukça gelişmiş, büyük bir affiliate sitesidir.

Şimdi gelirortakları adına sizlere şunu söyleyebilirim ki birçoğunuz aradığı ve bulamadığı e-ticaret sitelerinin satış ortaklığı linkleri bu sitede bulunmaktadır. Alt başlıklar halinde bu sitelerden bahsetmem gerekirse;

Hepsiburada Satış Ortaklığı 

Araştırmalarım neticesinde şunu fark ettim ki internet üzerinde birçok kişi “hepsiburada affiliate program” linkine ulaşmak istiyor. Ancak kimse nereden ulaşacağını bilmiyor. Hatta hepsiburada ile nasıl satış ortaklığı yapılır? konusundan bahseden insanlar bile hepsiburada sitesinin affiliate linklerine insanların nasıl ulaşabileceğini anlatmıyor. Gerçekten komik 🙂  

İşte bu noktada ben sizlere açıklayayım; hepsiburada sitesinin satış ortaklığı linklerine gelirortakları.com affiliate sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Yani ilk olarak gelirortakları sitesine kaydolmanız gerekiyor. Sonrasında paneliniz üzerinden hepsiburada’nın satış ortaklığı sistemine başvuru yapabilirsiniz. Eğer hepsiburada e-ticaret sitesi, satış ortaklığı için sizi uygun görürse size onay verir ve sizde onların satış ortaklığı linklerine ulaşabilirsiniz. 

Peki sen nerden biliyorsun diye soracak olursanız, ben gelir ortakları sistemi ile çalışıyorum. Oradan biliyorum. 

Gittigidiyor Satış Ortaklığı 

Türkiye’de bulunan en büyük e-ticaret sitelerinden bir tanesi de gittigidiyor sitesidir. Ebay’a ait olan bu kuruluşta, sizlere affiliate yapabilmeniz için imkan tanımaktadır. 

Gittigidiyor sitesi ile satış ortaklığı yapabilmek için yine gelir ortakları sitesine üye olmanız gerekmektedir. Üyeliğiniz kabul edildiği takdirde, gitti gidiyor sitesine satış ortaklığı yapabilmek için başvuru yapabilirsiniz. 

 Trendyol Satış Ortaklığı 

Hepinizin bileceği bir diğer büyük e-ticaret sitesi, Trendyol’dur. 

Trendyol’un satış ortaklığına üç şekilde ulaşabilirsiniz.

  • İlk olarak Google’a “Trendyol satış ortaklığı” yazarak ve Trendyol’un bizzat kendisine başvurarak
  • İkinci olarak, gelir ortakları üzerinden 
  • Üçüncü olarak Admitad Lite üzerinden. 

Defacto Satış Ortaklığı 

Giyim açısından herhangi bir e-ticaret sitesi ile değil de doğrudan bir marka ile satış ortaklığı yapmak isterseniz Defacto ile satış ortaklığı yapmanızı sizlere öneririm. Çünkü bu marka insanların güvenini kazanmış, Türkiye’de tercih edilen bir markadır.

Blog sitenizde Defacto markasına ait ürünleri tanıtarak, altlarına satış ortaklığı linklerini ekleyerek iyi paralar kazanabilirsiniz. 

Defacto ile satış ortaklığı yapmak için, gelir ortakları üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. 

Koton Satış Ortaklığı 

Giyim açısından tercih edip, satış ortaklığı yapabileceğiniz bir diğer güvenilir ve toplum tarafından kabul görmüş markada Koton markasıdır. 

Gelir ortakları sitesi üzerinden Defacto ve Koton markalarına aynı anda başvuru yapıp, iki farklı markanın da ürünlerini blogunuz üzerinden, Youtube kanalınız üzerinden tanıtabilirsiniz. 

Dostlar gelir ortakları sitesi üzerinden, satış ortaklığı linklerine ulaşabileceğiniz bazı e-ticaret sitelerin ve markaların isimleri yukarıdaki şekildedir. Bunlarla beraber gelir ortakları satış ortaklığı sitesi üzerinden daha birçok farklı firmanın ve e-ticaret sitesinin  satış ortaklığı linklerine başvuru yapıp, ulaşabilirsiniz. 

Şimdi bir diğer büyük satış ortaklığı veren siteyi inceleyelim. 

#2. ReclamAction 

Reclamaction.com sitesi de aynı gelirortakları.com site gibi, birçok firmayı bünyesinde bulunduran, oldukça iyi teknik alt yapıya sahip olan bir satış ortaklığı sitesidir. Benim açımdan Türkiye’de satış ortaklığı veren siteler arasında Gelir Ortakları ve ReclamAction siteleri en iyi sitelerdir.

Bu yüzden de satış ortaklığı veren siteler arasına bu iki siteyi en başta eklemek istedim.

ReclamAction sitesinin anlaşmış olduğu firmalar aynı Gelir Ortaklarının anlaşmış olduğu firmalar gibi oldukça büyüktür.

ReclamAction’a üye olmanız ile birlikte ulaşabileceğiniz bazı siteler hakkında örnek vermem gerekirse;

  • İdefix
  • D&R

bunların en başında gelir. Nitekim internette araştırdığım kadarıyla, herkes “idefix satış ortaklığı, D&R satış ortaklığı” gibi araştırmalar yaparak, bu iki sitenin satış ortaklığı linklerine ulaşmaya çalışıyor. Ancak birçok kişi bu sitelerin satış ortaklığı linklerine nasıl ulaşacağını bilmiyor.

İşte bu noktada şunun bilincinde olun ki İdefix ve D&R sitelerinin satış ortaklığı linklerine, ReclamAction sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Yani ilk başta ReclamAction sitesine başvurursunuz ve başvurunuz kabul edilirse İdefix ve D&R sitelerinin satış ortaklığı (affiliate) linklerine ulaşırsınız.

Neticesinde elinizde kitap tanıtabileceğiniz bir kitle var ise kitap tanıtımı yaparak ve bu tanıtımların altına affiliate linklerinizi koyarak para kazanmaya başlarsınız.

ReclamAction adını son olarak şunları söyleyebilirim ki ReclamAction oldukça büyük bir satış ortaklığı sitesidir. İçerisinde daha çiçek sepeti gibi birçok büyük e-ticaret sitesi vardır. Bu yüzden satış ortaklığı yapmak için ReclamAction sitesini de tercih edebilirsiniz.

#3. Odaklı Pazar

Türkiye’de satış ortaklığı sistemi sunan bir diğer affiliatelik ağı ise Odaklıpazar.com’dur.  

Odaklı pazarın affiliatelik sistemi ReclamAction veya Gelir Ortakları gibi değildir. Nitekim Reclamaciton veya Gelir Ortakları sitesinde yüzlerce firmaya, dolayısıyla yüzlerce ürüne ulaşabiliyorken Odaklı Pazar sisteminde sadece elektronik kitaplara ve kurs videolarına ulaşabilirsiniz. 

  • Odaklı pazar e kitaplar açısından oldukça zengin bir ürün yelpazesine sahiptir.
  • Ödemeleriniz düzenli bir şekilde yapılır. Güvenilir bir sitedir. 
  • Aynı zamanda yazmış olduğunuz bir e kitabınız veya hazırlamış olduğunuz bir videolu kursunuz var ise bu sitede reklam veren (vendor) olarak da çalışabilirsiniz.

Sisteme kayıt olmak ve incelemek için BURAYA tıkayabilirsiniz. 

#4. Admitad 

satış-ortaklığı-veren-siteler
Admitad’ın açıkladığı bir günlük yayıncı kazancı

Dostlar Admitad.com sitesi de aynı ReclamAction ve Gelir Ortakları gibi binlerce firmayı içinde barındıran, büyük bir affiliatelik ağına sahip olan bir sitedir. Ancak Gelir Ortakları ve ReclamAction’a göre dezavantajı, içeriğinde çok fazla Türk siteye ulaşamayacak olmanızdır. Nitekim Admitad ile daha çok yabancı sitelere ulaşabilirsiniz. 

Bu yüzden Türk siteler ile çalışmayı düşünüyorsanız ReclamAciton veya Gelir Ortakları ile çalışmanızı öneririm. 

#5. Hosting Satış Ortaklığı 

Satış ortaklığı veren siteler arasında hosting firmaları da vardır. 

Eğer hosting, alan adı, SSL sertifikası gibi daha çok Web site hizmetleri üzerinden satış ortaklığı yapmak istiyorsanız, o zaman Google’a “Hosting satış ortaklığı” yazmanız yeterlidir. Karşınıza birçok farklı hosting firmasının, satış ortaklığı sayfası çıkacaktır. Nitekim nereden baksanız, tüm hosting firmaları satış ortaklığı sistemine sahiptir.

Mesela GoDaddy, Güzel Hosting gibi büyük firmaların hepsi, sizlere satış ortaklığı sistemini sunmaktadır. 

#6. Medikalize Satış Ortaklığı 

Medikalize, 2009 yılında kurulmuş parfüm ve kozmetik ürünlerinin satış ortaklığını  yapmanızı sağlayan köklü bir firmadır. Eğer kozmetik ürünleri tanıttığınız bir blogunuz varsa medikalize.com.tr satış ortaklığı sitesini incelemenizi sizlere öneririm. 

Dostlar satış ortaklığı veren Türk siteler ana temada bu şekildedir. Bu sitelerden özellikle reclamaction.com ve gelirortakları.com sitelerini incelemenizi öneririm. Çünkü bu iki site birçok firmayı içinde barındırmaktadır ki bu firmalarda zaten satış ortaklığı adına sizin işinizi görecektir. 

Not: Satış ortaklığı sitelerine başvuru yapmadan önce blogunuzda ortalama 30 tane içerik paylaşın ve günlük 30-40 tekil ziyaretçiye ulaşmaya çalışın. Sonrasında başvuru yapın. Bu şekilde başvuru yaparsanız kabul edememe şansınız oldukça düşer. 

Satış Ortaklığı Veren Yabancı Siteler

Amazon 

Dostlar Amazon.com’u bilmeyen yoktur sanırım. Bu site Dünyanın en büyük e-ticaret sitesidir ve bu kadar büyüklükte olan bir sitenin elbette satış ortaklığı sistemi de mevcuttur. Hatta kazanç sistemleri arasında sadece, satış ortaklığı da yok. Bu sitenin sunmuş olduğu daha birçok farklı kazanç modeli de mevcut. İnternette ufak bir araştırma ile bu kazanç yöntemlerini öğrenebilirsiniz.

Tabii bu kazanç modellerini gerçekleştirebilmeniz için illa ki yabancı diliniz olmak zorundadır. Çünkü Türkiye’den bir kişiyi Amozon’a alışveriş yapmaya ikna etmek oldukça zor olacaktır. Ancak Amerika’da yaşayan bir kişiyi bu siteden alışveriş yapmaya ikna etmeniz oldukça kolay olacaktır ki bunun içinde İngilizce üzerine kurulu bir blogunuzun olması gerekir. 

ClickBank 

Dostlar ClickBank daha çok bizim odaklıpazar.com satış ortaklığı sitesi gibi e-kitap ve videolu kurs ürünlerine satış ortaklığı veren bir sisteme sahip bir sitedir. Tabii aralarındaki en büyük fark ClickBank sitesindeki ürünlerin yabancı olmasıdır ki bu da bu ürünlerin yabancı kişilere pazarlanacağı anlamına gelir. Kazancınız dolar üzerinden olmaktadır. 

  • Ödeme eşiği 100 dolardır. 

Ayrıca (bkz: E-kitap nasıl yazılır? E-kitap yazarak para kazanmak

eBay 

eBay’da tıpkı Amazon gibi oldukça büyük bir e-ticaret sitesidir. Tabi ki bu kadar büyüklükte olan bir e-ticaret sitesinin satış ortaklığı sistemi de mevcuttur. 

Eğer eBay’dan satış ortaklığı yaparak para kazanabilir miyim? diye soracak olursanız, elbette kazanırsınız. Ancak burada şunu bilmenizi isterim ki eBay’dan para kazanmak için yine Amozon ve ClickBank’te olduğu gibi yabancı bloglara yönelmelisiniz. 

Semrush 

Dostlar Semrush, web sitenizin ve rakip sitelerin performansını düzenli olarak takip edebileceğiniz online araçlardan bir tanesidir. Semrush sayesinde oldukça etkili SEO araştırmaları yapabilirsiniz. 

Eğer SEO’dan bahsettiğiniz bir kitleniz var ise bu kitleye Semrush’ı tanıtabilir ve he satıştan %40 gibi bir komisyon kazanabilirsiniz. 

(Bkz: SEO nedir?

Semrush’ın güzel yanı, her ne kadar yabancı menşeili bir online araç olsa da Türklere de satışını gerçekleştirebilirsiniz. Nitekim web site işleri bizim ülkemizde de gittikçe büyümektedir. 

Shopify 

Satış ortaklığı hizmeti sağlayan siteler arasında Shopify inanılmaz özelliklere sahip büyük bir e-ticaret platformlarından bir tanesidir.

  • Özellikler, yeni bir işletme adı üretmek ve online mağaza uygulaması geliştirmek isteyen her girişimciye yardımcı olurlar.

“Satış ortaklığı veren siteler” başlıklı makalemin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Kafanıza takılan soruları yorum kısmında belirtebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın